Zespół Navigo Liceum Wrocław

Mateusz Majewski

Dyrektor Autorskiego Liceum Navigo Wrocław

Z zamiłowania i wykształcenia jestem polonistą. Poza studiami kierunkowymi ukończyłem także public relations, nowoczesny marketing i zarządzanie w sektorze publicznym. Jestem też współpracownikiem Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW oraz certyfikowanym tutorem i trenerem w tym trenerem myślenia krytycznego. W latach 2011-2022 byłem nauczycielem w jednym z wrocławskich liceów, w którym w klasach integracyjnych prowadziłem zajęcia z języka polskiego i dziennikarskich warsztatów kreatywności. Od kilku lat, wraz z innymi entuzjastami edukacji, współtworzę programy i projekty, których zadaniem jest odkrywanie potencjału uczniów (np. „Studium Prospectus" czy „Konkurs na Edukacyjny Projekt Badawczy”). Występuję na konferencjach ogólnopolskich i międzynarodowych, podczas których prezentuję metody pracy z młodzieżą z talentami i ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi (np. Międzynarodowa Konferencja Edukacyjna TALENT; I / III Ogólnopolski Kongres Tutoringu). Kiedy nie pracuję i nie spotykam się z ludźmi, których wokół mnie nigdy nie brakuje, to najpewniej planuję kolejną podróż (np. po bezdrożach Bałkanów), śledzę wydarzenia społeczne, czytam (dla rozwoju eseje a dla rozrywki thrillery) lub słucham muzyki (najchętniej tzw. piosenkę literacką). Najbardziej jednak interesuje mnie drugi człowiek, dla którego zawsze staram się mieć czas i uśmiech.

Paweł Słuja

Założyciel Autorskiego Liceum Navigo

Od kilkunastu lat pracuję jako trener i konsultant w ogólnopolskich projektach edukacyjnych, między innymi: cyfrowo bezpieczni i laboratorium dydaktyki cyfrowej. Swoje pierwsze kroki z aktywnymi metodami prowadzenia zajęć stawiałem w szeregach instruktorskich ZHP wspierając Drużynowych z Dolnego Śląska. Jestem współzałożycielem firmy doradczo-szkoleniowej Inquest, twórcą innowacyjnych projektów blended learningowych (nominacja do nagrody Innowator HR). W swojej karierze zawodowej miałem też przyjemność wystąpić w roli producenta aplikacji Detektyw Pozytywka (Nominacja w Mobile Trend Award 2017). Przeprowadziłem ponad 10 000 godzin szkoleń z rozwoju kompetencji miękkich. Prywatnie spełniam się w roli męża i ojcia dwójki fantastycznych dzieci. To nie przypadek, że zaangażowałem się w stworzenie wyjątkowego liceum ;). Dystans od spraw wszelakich łapię pod wodą - nurkowanie to moja nowa pasja.

dr Łukasz Srokowski

Założyciel sieci edukacyjnej Navigo

Specjalizuje się w innowacyjnych metodach edukacyjnych ze szczególnym naciskiem na temat wykorzystywania narzędzi cyfrowych w edukacji w oraz tematyce wzmacniania skuteczności edukacji. Wykładowca MBA na uczelniach w Polsce i za granicą, w latach 2010-2013 prodziekan Wydziału Menedżersko-Ekonomicznego WSH we Wrocławiu. Autor książki "Zmienić myślenie o firmie: zarządzanie kulturą organizacyjną w Polsce". Przygotował i zrealizował szereg projektów badawczych i sesji doradczych. Zrealizował ponad tysiąc godzin szkoleń, w których wzięło udział blisko półtora tysiąca nauczycieli. W latach 2003-2012 związany z międzynarodowym programem edukacyjnym Odyseja Umysłu, w okresie 2009-2010 pełnił funkcję prezesa fundacji Odyssey of the Mind Polska, koordynując rozwój programu w całym kraju. Członek Rady Ekspertów THINK-TANK MTTP.